Wycześniak

Wyślij znajomemu

 
Cena
130 000 PLN
Powierzchnia
1 280 m2

Działka leśna o powierzchni 1.280m2 zlokalizowana w miejscowości Wycześniak gmina Puszcza Mariańska.

Zabudowana domkiem letniskowym drewnianym z 1980r o powierzchni 50m2 plus strych, krytym papą.

Media - prąd, woda, szambo.

Przy domu jest studnia głębinowa z podłączeniem wody do domu, jest zainstalowana elektryczność.

Kanalizacja- szambo.

Droga dojazdowa polna.

Rozkład - trzy pokoje, łazienka, kuchnia i pomieszczenie gospodarcze.

Okolica to park krajobrazowy Puszczy Bolimowskiej w sąsiedztwie łąk i stawów rybnych, przy rzece Chojnatce, 70 km od Warszawy.

Zapraszam


Info dodatkowe:
Wycześniak – wieś w Polsce położona w województwie mazowieckim, w powiecie żyrardowskim, w gminie Puszcza Mariańska.

W latach 1975-1998 miejscowość administracyjnie należała do województwa skierniewickiego.

Wycześniak jest położony w zakątku Bolimowskiego Parku Krajobrazowego dawniej Puszczy Bolimowskiej, który zdobi nie tylko las, ale także meandrująca rzeka Rawka - rezerwat przyrody.

Pierwsze wzmianki o Wycześniaku, - określanym jako folwark pochodzą z II polowy XV wieku (dziesięcina kolejno dla Kanonii Warszawskiej i Kościoła w Boguszycach). Następnie od 1854 r. majątek Wycześniak przechodzi z rąk do rąk dziedziców okolicznych wiosek. W 1888 r. folwark przejęło na własność (z powodów bankructwa właściciela - Szyndlera) Ziemskie Towarzystwo Kredytowe.

W 1899 r. następuje rozkwit folwarku, który tym razem staje się własnością K. Sokołowskiego. Dalszy rozwój majątku Wycześniak przypada na rok 1932, kiedy to folwark przejmuje S. Żerański (zawodowy wojskowy) i buduje tu chlewnię, owczarnię, stajnię, powozownię, elektrownię wodną i uzupełnia drzewostan Parku Dworskiego. Dla uczczenia zasług S. Żerańskiego opisywana wieś potocznie przyjmuje nazwę Żerań.

We wrześniu 1939 folwark Wycześniak zostaje zajęty przez pluton wojska niemieckiego, który zaczyna prowadzić typową działalność rolniczą. W roku 1940 mieszkają tu również oficerowie SS, którzy chcąc zachować porządek i ład na terenie folwarku sprowadzają do Wycześniaka doktora weterynarii - Reniszewskiego. Reniszewski wraz z organistą z Puszczy Mariańskiej rozpoczyna owocną działalność konspiracyjną: zbrojną i ulotkową. W styczniu 1945 r. następuje wyzwolenie wsi Wycześniak i okolic - lecz Niemcy opuszczając folwark rekwirują cały dobytek). W Wycześniaku przebiegał front wojenny I i II wojny św. (użycie - gazu – iperytu w styczniu i maju 1915 r., słynna Bitwa nad Bzurą - 1939 r.) stąd Wycześniak posiada wiele pomników historii np. zbiorowe mogiły okupantów, groby Nieznanych Żołnierzy.

  • Ogrodzenie: Inne
Beata Gołębiowska

Beata Gołębiowska

Doradca ds. Nieruchomości

Formularz Kontaktowy

 Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez firmę " M Kwadrat " sp. z o.o. dla celów związanych z działalnością pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, jednocześnie potwierdzam, iż zostałem poinformowany o tym, iż będę posiadać dostęp do treści swoich danych do ich edycji lub usunięcia.

Administratorem danych osobowych jest ” M Kwadrat ” sp. z o.o. z siedzibą przy Warszawska 58, 05-805 Otrębusy (“Administrator”), z którym można się skontaktować przez adres otrebusy@mkwadrat.eu… czytaj więcej

 

Najlepsze oferty w jednym miejscu